Instruktorzy – taniec

Adam CoJest?!

Swoją przygodę z tańcem rozpoczynał w 2007 roku pod okiem Krzysztofa Mazura, Marty Mościckiej i Kamili Smalec. Dwa lata później stał się jednym z 8 założycieli Co Jest ?! Crew – obecnie jednej z najlepszych ekip Street Dance w Polsce. Swoje doświadczenie zdobywał głównie na warsztatach z najlepszymi tancerzami tego świata m.in w Paryżu na warsztatach organizowanych przez Juste Debout School, czy na międzynarodowych obozach SDK ( street dance kamp europe ). Za swoją specjalizację obrał house i hip hop – szkoląc się u takich legend jak Shannon, Caleaf, Tony McGregor, Rabah, Hiro, Yugson, Mr. Wiggels, Buddha Stretch, Niako, Joseph Go, Marion. jednakże dzięki Co Jest ?! crew nie są mu obce również pozostałe techniki street dance jak break, lockin, poppin. Adam – tak jak pozostali członkowie CJC – kładzie duży nacisk na wiedzę i historię styli, których uczy oraz szanowanie i kultywowanie kultury hip hop. Na swoim koncie ma niezliczoną ilość warsztatów w całej Polsce ( w Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Gliwicach, Opolu, Lublinie, Warszawie, Białymstoku itd.). Organizuje również zawody Real Skill Battle we Wrocławiu oraz warsztaty Real Skill Workshops we Wrocławiu. Swoje doświadczenie wykorzystuje również podczas sędziowania wielu zawodów w Polsce.

Ewa CoJest?!

Ewa swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2000 roku. Zaczęła od jazzu i tańca współczesnego, a obecnie skupia się na takich stylach jak hip hop i house. Dzięki poznaniu wielu technik jest wszechstronnie rozwiniętą tancerką i pedagogiem. Obecnie reprezentuje grupę Co Jest?! Crew, jedną z czołowych ekip street dance w Polsce. Jest organizatorem prestiżowych zawodów, obozów i warsztatów tanecznych Real Skill. Jako instruktor zbiera doświadczenie od dziewięciu lat ucząc w różnego rodzaju placówkach z wszystkimi grupami wiekowymi (dzieci, młodzież, dorośli). Ewa jest również finalistką V edycji You Can Dance, a o jej wysokich umiejętnościach mówią też osiągnięcia z różnych eventów solo jak i ekipowo.
Kilka z nich:
I msc. na Sweden Dance Delight w kat. show case
I msc. na Trzymaj Level 2015 w kat. house i hip hop 1vs1
I msc. na Spal Trampy 2014 w kat. house 1vs1
I msc. na Queen Style Zona w house 1vs1
I msc. na SDK Poland w kat. 5vs5 all styles
I msc. na Warsaw Challenge w kat. all styles 3vs3
I msc. na Your Original Style w kat. house 1vs1, all styles 3vs3
i wiele innych…

Kamila Bożena Army

Przedstawicielka pierwszego domu Voguing’owego w Polsce, House of Army.Wraz ze swoim domem rozkręca ten styl w Polsce, szukając wiedzy, studiując jego kulturę, jeżdżąc na warsztaty, uczestnicząc w różnych eventach oraz same je organizując.Stara się rozpowszechniać go na naszej scenie tanecznej a przede wszystkim ciągle się rozwijać.W swoim tańcu stawia na technikę, muzykalność oraz oryginalność ruchu.

Konrad Kwieciński

Zaczął uczęszczać na zajęcia taneczne wraz z rozpoczęciem studiów na Politechnice Wrocławskiej. Od samego początku swojej przygody z poppingiem czynnie wspiera kulturę hip-hopową, uczestnicząc w zawodach, jamach i imprezach w całym kraju. Brał udział w warsztatach takich tancerzy jak: Bruce Ykanji, Damon Frost, Slim Boogie, Dey Dey, Djidawi. Na zajęciach dużą uwagę zwraca na groove oraz jakość i płynność ruchu. W swój taniec stara się wkładać elementy innych styli tj hip-hop, top rock. Z autopsji wie, że nawet najbardziej drewniani, amuzykalni i arytmiczni ludzie mogą nauczyć się tańczyć, wystarczy praca i wytrwałość. Członek ekipy No i Co Crew.

Osiągnięcia: I miejsce popping „Funk my life UFO PARTY” 2014 Lublin III miejsce all styles „Bitwa na taniec” 2015 Wrocław II miejsce crew vs crew SDK POLAND 2015 Szczecin Top 4 popping „Letni konkurs tańca” 2015 Lublin

Polar CoJest?!

Zacząłem tańczyć już w wieku 16 lat, kiedy zapisałem się na pierwsze zajęcia z Bboingu we Wrocławiu. Moją pierwszą ekipą była TupTuperia z którą mogłem zobaczyć jak wyglądają pierwsze zawody, walki i contesty taneczne. W wieku 18 lat dołączyłem do Grupy artystycznej „Maska” w której to poznawałem inne style związane z kulturą hip hop, miałem okazję brać udział w spektaklach i rozwijać się w innych dziecinach takich jak taniec współczesny, jazz oraz zdobywać pierwsze sukcesy na polskiej scenie tanecznej. Obecnie jestem członkiem CoJest Crew i uczę w Studiu „2Gie Piętro”. To moment w którym mogę tańczyć codziennie i robić to bardziej profesjonalnie niż wcześniej. Poza zawodami, warsztatami, oraz wyczerpującymi treningami w których uczestniczę, wraz z ekipą, stawiam duży nacisk na wiedzę oraz historię naszej kultury. Pozwala to wiele zrozumieć i ma duży wpływ na umiejętności. Moje style to Hip Hop/ Bboing/ Top Rocking. Jako instruktor, zwracam dużą uwagę na indywidualność i oryginalność oraz to, iż liczy się ciągły rozwój i inwestycja w siebie.

Piotr „Stazy” Nadolny

13055816_1225743144124788_1460190882886096979_oZ wykształcenia Animator Kultury, obecnie student pedagogiki.

Jego przygoda z tańcem rozpoczęła się w 2008 roku, zaczynał od bboyingu\breakdance, któremu poświęcił większość czasu, biorąc lekcje od prekursów tego tańca i topowych tancerzy min.
Poe One, Mr. Freez, Menno, Intact, Robin, Yarko – regularnie zwiększając swoją wiedzę i umiejętności. Zaowocowało to dostaniem się na najbardziej prestiżowych zawodach – Red Bull Bc One do czołowej 16 w naszym kraju.

W 2013 roku powstał teatr „MaKavaKava”, którego jest współzałożycielem, co sprawiło, że szerzej patrzy na ruch i jego wykorzystanie w sztuce. Obecnie aktywny działacz na europejskiej i ojczystej scenie New Style Hustle. Organizator i uczestnik wrocławskich warsztatów z twórcą tego tańca – Jeffem Selbym oraz z całym Europejskim NSH Team’em – Emiliem, TBoyem, Miss Bibi. Jako jedna z 3 osób
w Polsce dostał zgodę od Jeffa na prowadzenie zajęć. Dzielił się wiedzą na warsztatach z tego stylu min. w Portugalii , Czechach i Polsce.

Przykłada dużą wagę do ciała, jego funkcjonowania i świadomości. Poprzez uczestnictwo
w szkoleniach i warsztatach poświęconych działaniu ludzkiego organizmu pracuję nad stworzeniem autorskiego programu treningowego – „dance movement”. W swojej tanecznej przygodzie miał styczność z takimi stylami jak taniec współczesny, balet, house, hip hop, tańce ludowe i oczywiście New Style Hustle i Bboying.

Nikita – Nike One Do

13641227_10206465923676656_2752072707034879625_oBboy pochodzący z Kazachstanu o polskich korzeniach. Tańczy od 16 roku życia, wcześniej trenował Kick-Boxing i Judo, instruktor tańca we Wrocławiu i Lubinie. Specjalizuje się w breakingu, ale tańczy również house i hip-hop. Jego taneczna historia rozpoczęła się w Kazachstanie.Zaczynał od parkouru, który po krótkim czasie zaczął mu wychodzić wręcz naturalnie. Wkrótce poznał ekipę bboyów-samouków, którzy zaprosili go do wykonania wspólnego show. Zabrali go na pierwsze zawody. Tam poznał innych tancerzy, zaczął uczęszczać na zajęcia z breakingu w swoim mieście i startować w zawodach, na które zjeżdżali się tancerze m. in. z Rosji i Ukrainy. Był oceniany przez najlepszych z całego świata. Pierwszych fundamentów uczył się od bboya – Yan the Shrimp z All The Most Crew. Po odbyciu wielu treningów, Nikita stał się jednym z najlepszych bboys w Kazachstanie, dzięki czemu rozpoczął współpracę z Red Bull’em i Burn’em. W 2013 roku przeprowadził się do Polski, gdzie bierze udział w wielu zawodach, większość wygrywając. Na jego zajęciach można nauczyć się m.in. korzystania z przestrzeni, poziomów i kierunków, co przydaje się wszystkim tancerzom. Jednak taniec to nie tylko technika, podkreśla Nikita, dlatego ważną częścią jest poszukiwanie swojego kierunku w tańcu oraz wyprowadzanie swojego ruchu prosto z serca.

Jasiek Co Jest

1531837_10200705871283626_2093568963_oTancerz i choreograf prężnie działający na polskiej i zagranicznej scenie tanecznej. Jego pasją jest przekazywanie swojej wiedzy kolejnym pokoleniom tancerzy. Zwycięzca licznych polskich jak i zagranicznych wydarzeń tanecznych. Wraz z ekipą Co Jest Crew dumnie reprezentował nasz kraj w takich państwach jak Niemcy, Czechy, Litwa, Estonia, Anglia, Francja, Holandia, Szwecja i Japonia. Szkolił się u takich sław jak Niako, Joseph Go, Kapela, Ben , Batalla, Rabah, Shannon, Poppin John, Salah, Marion, Marvin, Ukay, Henry Link, Storm, Martha, Niki, Monsta Pop oraz wielu innych. Na swoich zajęciach skupia się na indywidualnym rozwoju każdego z podopiecznych zwracając szczególną uwagę na rozwijanie kreatywności, budowanie charakteru oraz naukę techniki.

Karolina

karolinaKarolina Kapałka-Tomaszewska „Główka”- tancerka ekipy defem. Z tańcem związana od dziecka. Zdobywała doświadczenie w technikach takich jak : balet, taniec towarzyski, style tańca ulicznego. Specjalizuje sie w technice hip hop. Instruktor tańca we Wrocławiu i Lubinie. Na swoich zajęciach skupia sie na rozwoju indywidualnym tancerza, poprawieniu motoryki ciała oraz roztańczeniu każdego kto trafi do niej na zajęcia.

Zonta

 

Piotr Zonta Król – swoją przygodę z tańcem zaczął od hip hopu. W 2012r pojawił się KRUMP i tak zostało do dnia dzisiejszego. Pierwszym nauczycielem i zarazem Big homie był C Dope (pierwsza generacja krumpu w Polsce). Szkolony w kraju i za granicą przez twórców stylu oraz światową czołówkę jak np: Tight Eyez, Big Mijo, Kid Tight Eyez, Slam, Ugly Fate, Ruin, Rowdy Eyez, Straight Danger, Liveness Vessel, Badd Machine, Ques i wielu innych szybko dorobił się własnej famili. Zonta Fam obecnie jest największym i najsilniejszym fam w Polsce. Zonta na swoich zajęciach kładzie mocny nacisk na groove, muzykalność i bycie indywidualnością. Reprezentant Polski Juste Debout 2016 w kat. Experimental. Jedyny polak i jedyny krumper na świecie który wystąpił w finałach Juste Debout w Paryżu.

Żurek

Monika „Żurek” Łaskarzewska Reprezentantka szczecińskiej ekipy Transformers Crew. Jej kariera taneczna zaczęła się w 2006 roku. Tańczy Popping, House a jej specjalizajcą jest Hip Hop. Od 2010 roku do dnia dzisiejszego uczestniczy w warsztatach najlepszych polskich i zagranicznych tancerzy.

Agata Zięba

Ur. w Warszawie, ciałem, sercem i duszą reprezentująca ekipę Twoja Stara Team. Obecnie szkoli się głównie w House oraz Waackingu i z tymi kulturami czuje się najsilniej związana. Uczestniczyła w niezliczonej liczbie warsztatów, aby pod okiem zarówno polskich jak i zagranicznych instruktorów szlifować swoje umiejętności. Brała udział w licznych zawodach wygrywając min. Juste Debout Poland 2016 w kategorii house 2vs2 czy zajmując 2 miejsce na Real Skill Battle Tom III. Teraz mieszka we Wrocławiu, bo tu jest cieplej.